telefon: +421 2 222 000 26
E-mail: kupele@sunflowers.sk, www: www.uzdrowiska-w-czechach.pl/pl
Tel.: +421 2 222 000 26
Uzdrowiska w Czechach>Ubezpieczenie biura podróży na wypadek niewypłacalności

Ubezpieczenie biura podróży na wypadek niewypłacalności

Ubezpieczenie na wypadek niewypłacalności (upadłości) biura podróży.

Cena naszych wycieczek (pobytów) obejmuje ubezpieczenie na wypadek niewypłacalności biura podróży, które jest obowiązkowe dla wszystkich biur podróży, zgodnie z ustawą nr 281/2001 Dz.U. (zákon č. 281/2001 Z.z.)

Co oznacza niewypłacalność (upadłość) biura podróży?

Niewypłacalność to sytuacja, kiedy biuro podróży wydała więcej środków finansowych niż jej zysk i nie ma już możliwości zapłacenia swoim usługodawcom za usługi, które zamówiła dla swoich klientów. Jeżeli biuro podróży nie pozyska na swoją dalszą działalność potrzebnych środków finansowych, jest zmuszona ogłosić bankructwo.

Dlaczego jest ważne, aby biura podróży były ubezpieczone na wypadek niewypłacalności?

To ustawowo nałożone ubezpieczenie jest gwarancją pewności i bezpieczeństwa Państwa pieniędzy wpłaconych na wczasy. Jeżeli biuro podróży będzie zmuszone ogłosić bankructwo, a Państwo już zapłacili za wycieczkę (pobyt), swoich pieniędzy nie stracicie.

Klient (Państwo) ma prawo do realizacji ubezpieczenia jeżeli biuro podróży w sytuacji własnej niewypłacalności (upadłości):

  1. nie zapewni klientowi (Państwu), który jest stroną umowy o usługi turystyczne, transportu z miejsca pobytu zagranicą do miejsca planowanego zakończenia wycieczki lub do Republiki Słowackiej, jeżeli ten transport jest objęty usługą turystyczną,
  2. nie zwróci klientowi wpłaconej zaliczki lub wartości wycieczki, jeżeli wycieczka do doszła do skutku
  3. nie zwróci klientowi różnicy między zapłaconą kwotą za wycieczkę a ceną częściowo zrealizowanej wycieczki, jeżeli wycieczka została była zrealizowana tylko w części.
Przełącz na wersję mobilną